37 kiloya düşünce tahliye olmuştu! ‘Her şey sosyal medya yüzünden oldu’

Nihal ve Bahar Candan kardeşler lüks yaşamlarını sosyal medyada sergilemeleriyle tanınıyordu. Geçen yıl fenomenlere düzenlenen operasyonlara iki kardeş de dahil edildi. Ucuz otomobil vaadiyle çok sayıda kişiyi dolandıran bir şebeke ile birlikte hareket ettikleri iddia edilen Candan kardeşler 14 Kasım 2023’te gözaltına alındı, 16 Kasım’da da tutuklandı.

YEMEK YEMEMEYE BAŞLADI

İki kardeş Silivri’deki Marmara Cezaevi’ne konuldu. Nihal Candan, tutuklanmasını protesto etmek için cezaevinde yemek yememeye başladı.

HASTANEYE SEVK TALEBİ

Bir süre sonra yeme alışkanlığı bozulan Nihal Candan ‘anoreksiya nevroza’ adı verilen hastalığa yakalandı. ‘Yemek yememe hastalığı’ olarak da bilinen bu rahatsızlık nedeniyle 37 kiloya kadar düşen Nihal Candan’ın psikolojisinin de bozuk olduğu, cezaevinde tedavi gördüğü öğrenildi.

“CENNETE GİTMEK İSTİYORUM”

Posta’nın haberine göre, iki kardeşin avukatı Kasım Ergün, “Nihal tutuklanmasına isyan edip yemek yememeye başladı ve bu durum kalıcı bir hal aldı. Psikolojisi bozuk, ‘Cennete gitmek istiyorum’ diyor. Hastaneye sevki için cezaevi idaresine başvurduk” dedi.

“NİHAL YAŞIYORSA BUNU BAHAR’A BORÇLU”

Anne Umut Candan Kanal D Haber’e konuşarak kızının tahliyesi sonrasındaki durumunu anlattı. Bahar Candan’ın ablasına çok iyi baktığını söyleyen anne Candan, kızlarının artık sosyal medya kullanmayacağını açıkladı.

“SAÇLARINI AÇAMADIK”

Nihal Candan’ın rüyasında sık sık “Bahar” diye sayıkladığını söyleyen Umut Candan kızını geçtiğimiz gün ilk kez sokağa çıkardığını söyledi. Candan “Saçlarını açamadık, taramamış karışmış. Moral olsun diye kuaföre götürdüm” açıklamasında bulundu.

Nihal Candan’ın ayrıca annesine: ‘Her şey sosyal medya yüzünden oldu bir daha kullanmayacağım’ dediği de haberde yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x