Facebook Threads için kesenin ağzını açtı, paylaşım yapın binlerce dolar bonus alın

Bir Instagram destek sayfası, Meta‘nın resmi olarak duyurmadığı bonus programı hakkında bazı ayrıntılar sunuyor. İçerik oluşturucuların “Threads gönderilerinizin performansına göre” veya “oluşturduğunuz gönderi sayısına göre” para kazanabilecekleri belirtiliyor. Bonusların belirli koşullarının her yaratıcıya göre kişiselleştirildiği görülüyor. Şirket, “Bonus programının ayrıntıları katılımcıya göre değişebilir” diyor.

Program şimdilik küçük ölçekli bir çalışma gibi görünüyor – şirket bunun “test aşamasında” olduğunu söylüyor – ancak Meta’nın hizmete katılımı artırmak için yaratıcıları kullanma çabalarını nasıl artırabileceğine dair bir önizleme sunuyor.

Facebook Threads için kesenin ağzını açtı, paylaşım yapın binlerce dolar bonus alın

Meta daha önce Facebook ve Instagram‘da Reels yayınlamak için bonuslar teklif etmişti ancak şirket, Threads’deki gönderiler için ilk kez ödeme yapıyor. Threads bonus programı ilk olarak bu ayın başlarında Business Insider tarafından rapor edildi.

Bazı içerik oluşturuculara yüksek performanslı gönderileri için şimdiden binlerce dolar teklif ediliyor. Threads‘te dolaşan bir ekran görüntüsüne göre, en az bir yaratıcıya, 10.000 veya daha fazla görüntülemeye sahip Threads gönderileri veya yanıtları için “5.000 dolara kadar” teklif edildi. Bu, Reels yaratıcılarının bir zamanlar Instagram’da kazanabileceği 10.000 ABD doları değerindeki bonuslar kadar yüksek olmasa da, Threads‘te paylaşım yapmanın ilgi çekici bir video çekip düzenlemekten çok daha az çaba gerektirdiğini düşünürsek yine de oldukça cömert bir rakam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x